Ochranné pomůcky

Nejprodávanější

OCHRANNÝ OBLEK VIN 2000 PRO
380 Kč –50 %
Původně: 380 Kč  (–50 %)
190 Kč / ks
OCHRANNÝ ŠTÍT NA OBLIČEJ
129 Kč –31 %
Původně: 129 Kč  (–31 %)
89 Kč / ks
2 položek celkem
OCHRANNÝ ŠTÍT NA OBLIČEJ
129 Kč –31 %
89 Kč / ks

Chraňte své okolí před šířením nákazy s vysoce účinným ochranným štítem na obličej za skvělou cenu. Vhodné pro použití běžnou populací a zdravotnickými profesionály jako...

98
OCHRANNÝ OBLEK VIN 2000 PRO
380 Kč –50 %
190 Kč / ks

Lehký cenově dostupný oblek z mikroporézní laminátové tkaniny s přelepenými švy, který poskytuje maximální ochranu proti postřiku kapalnými chemikáliemi. Splňuje nejpřísnější...

110

antigenní test ze slin

OCHRANNÉ POMŮCKY za nejlepší ceny ihned k odeslání

ROUŠKY , FFP2 RESPIRÁTORY A DEZINFEKCE DEZITOL SKLADEM

Myslete na své zdraví a pořiďte si kvalitní ochranné pomůcky. V nabídce našeho internetového obchodu najdete respirátory, roušky, dezinfekce a ochranné rukavice. Pro jednodušší výběr jsou připravené balíčky ochranných pomůcek pro rodiny a pro firmy. DOPRAVA ZDAMRA je od 1.500 Kč.

Respirátory proti virům

Slovo respirátor je v poslední době velmi skloňovaným pojmem. Pandemie si totiž vynutila povinnost, chránit své dýchací ústrojí před vdechnutím kapének. Účinným prostředkem bylo označeno právě toto zařízení, které na rozdíl od roušky dokáže ochránit svého nositele před inhalováním i těch nejmenších částic, výparů či plynů.

Pokud hledáme efektivní ochranu vůči nemoci COVID-19, musíme znát informace o ní. Přenáší se z člověka na člověka po úzkém kontaktu trvající delší dobu. Jde o kapénkovou infekci, což znamená, že zasahuje horní i dolní dýchací cesty, do nichž se dostává vzduchem. Respirátory proti koronaviru účinné jsou vyrobeny z materiálu zabraňujícím průniku infekce. To je také důvod, proč není běžná rouška dostačující. Vdechnutí viru sice nezabrání, ale přenos kapének od nemocné osoby zachytí. Pokud chcete chránit sebe, spoléhejte proto spíše na respirátor, který chrání před nákazou svého nositele.

FILTRAČNÍ TŘÍDY RESPIRÁTORŮ:

Abychom našli opravdu efektivní ochranu, musíme znát, jak vysoký stupeň filtrace tato zařízení poskytují. Jde o správnou filtrační třídu, rozeznáváme tři druhy:

  • FFP1 představuje nejnižší stupeň ochrany. Ochrání vůči netoxickým pevným částicím (jemný prach, aerosoly na vodním či olejovém základě).
  • FFP2 poskytuje střední stupeň ochrany, který zabraňuje průniku středně toxickým částicím, fibrogenním látkám, azbestu, prachu, kouři a aerosolům.
  • FFP3 představuje nejvyšší stupeň ochrany, který chrání vůči toxickým látkám (viry, bakterie, spory, radioaktivní látky, karcinogeny a další).

Jsou to právě respirátory proti virům FFP3, které poskytují tu největší možnou ochranu vůči kapénkám koronaviru. Proti nákaze jsou ale účinné také ty s označením FFP2.

Je bohužel pravdou, že protivirové respirátory jsou dnes již běžnou součástí našeho života. Mohou být buď jednorázové nebo dlouhodobé s vyměnitelnými filtry. Většina těchto zařízení je vybavena ventilkem, který je ale vhodný pouze pro 100% zdravé lidi a jejich ochranu. Pokud jej totiž použije nakažená osoba, dojde přes ventilek k šíření kapének do ovzduší. Pokud si proto nejste jistí, volte raději modely bez ventilku. Ochráníte tak sebe i své okolí.

Jednorázové roušky

Ochranné roušky určené na jedné použití mají 3 filtrační vrstvy. Jsou vhodné na krátkodobější nošení a je potřeba vyměnit je vždy zhruba po 4 hodinách. Kvůli tomu jsou prodávány v balení rovnou po 50 kusech.

Ochranné pomůcky pro firmy

Ochranné pomůcky pro firmy