COVID Kalkulačka

Tento antigenní test ECOTEST SALIVA je na seznamu, pro které vydalo ministerstvo výjimku podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb.

ECOTEST SALIVA – antigenní test ze slin, vhodný na samotestování a testování ve firmách.

COVID Kalkulačka

Kdy se na vás dostane řada na očkování? Spočítejte si na COVID kalkulačce, jak moc si počkáte

Kalkulačka fronty na vakcínu pro Českou republiku

 

 Jak používat COVID Kalkulačku fronty na vakcínu?

 1. Zadejte, prosím, svůj věk (18 až 120). Obecně platí, že čím jste starší, tím dříve budete mít nárok na očkování.
 2. Jste těhotná nebo plánujete být v příštích třech měsících? Pokud je odpověď ano, výrobci vakcín v současné době nedoporučují, abyste dostala covid vakcínu, dokud nebudou zveřejněna další data ze studií.
 3. Uveďte, zda žijete v pečovatelském domě. Pokud jsou všichni v pečovatelském domě očkovaní, umožní to příbuzným návštěvy se sníženým rizikem pro obyvatele.
 4. Pracujete jako zaměstnanec domova pro seniory, domova se zvláštním režimem, domova pro osoby se zdravotním postižením nebo podobně?
 5. Odpovězte, zda jste zdravotní nebo sociální pracovník v první linii (např. zdravotní sestra, lékař atd.). Je pravděpodobné, že tato skupina bude viru vystavena, musí být tedy chráněna.
 6. Vyberte ano, pokud jste učitel/ka.
 7. Pracujete v zaměstnání s vysokým rizikem? Jste klasifikováni jako extrémně zranitelní? Odpovězte ano, pokud máte jeden ze stavů v tomto seznamu. Máte některý z těchto dalších základních zdravotních stavů uvedených výše?
 8. Odpovězte, pokud jste policista nebo hasič.
 9. Odpovězte, zda pracujete jako zaměstnanec Vězeňské služby ČR.
 10. Jste akademický pracovník VŠ?
 11. Uveďte, zda jste pracovník pohřebních služeb a krematorií.

Poté uvidíte odhad minimálního a maximálního počtu lidí, kteří jsou ve frontě na očkování před vámi. Rovněž uvidíte, jak dlouho může trvat, než dostanete obě dávky vakcíny a budete plně chráněni, vzhledem k míře očkování. Tvůrci vychází z údajů míry proočkovanosti 207 446 týdně (poslední aktualizace: 15. 03. 2021) a výchozí míry absorpce 64 % (ne každý, kdo je pozván k očkování, ho přijme). Chcete-li tyto hodnoty změnit, můžete tak učinit v sekci Distribuce vakcín.

Po více než roce boje s koronavirem je tu konečně světlo na konci tunelu v podobě očkování. Odborníci jej považují za jedinou zbraň proti viru, a tak je pro všechny země na světě prioritou naočkovat co nejvíce lidí. Česko s 10,7 miliony obyvatel nevyjímaje. Podle posledních průzkumů se chce naočkovat přes 60 procent z dospělé populace. Vláda stanovila strategii očkování, do toho ale přichází zprávy o chybějících vakcínách. Mnoho lidí si tak klade otázku, kdy na ně vyjde řada. Odpovědět vám může speciální kalkulačka. 

Protože je v České republice 10,7 milionu lidí, ne každý může být očkován hned. Ačkoliv vláda slibuje, že do Česka se brzy dostane velké množství vakcín, momentálně je jich všude nedostatek. Premiér Andrej Babiš (za ANO) věří, že v dubnu bude v Česku očkováno až 100 tisíc lidí denně.

To vyvolává palčivé otázky: Kdo byl první ve frontě na vakcínu, víme - sám premiér Babiš. Ale kdy se dostane řada na každého z nás?

Studentka Dominika Miszewska z polské Medical University ve Varšavě vytvořila projekt „Vaccine Queue Calculator“ - tedy Kalkulačku fronty na vakcínu. Kalkulačka již funguje ve 32 zemích světa, nyní je k dispozici i obyvatelům Česka.

Kolik lidí je před vámi?

„Kalkulačka fronty na vakcínu pro Českou republiku odhadne, kolik lidí je před vámi ve frontě na covid vakcínu v České republice. Rovněž předpovídá, jak dlouho budete muset na očkování čekat. Použitím našeho nástroje získáte lepší představu o tom, kdy můžete očekávat očkování,“ říká spolutvůrce české verze kalkulačky Tomáš Pařízek s tím, že při tvorbě kalkulačky vycházeli z informací ministerstva zdravotnictví o pravděpodobném tempu očkování.

Podle Pařízka kalkulačka dále pracuje s přednostním seznamem skupin, které očkovací látku dostanou jako první. Dále se řídí skutečnou rychlostí očkování v Česku a také pracuje s procentuálním počtem lidí, kteří se chtějí nechat očkovat. Podle posledních průzkumů se chce nechat očkovat 64 % obyvatel.

„Pokud ale máte jiný odhad, můžete ho v kalkulačce změnit. Data samozřejmě aktualizujeme na základě dostupných informací,“ řekl Blesk Zprávám Pařízek.

„Na řadu přijdete v roce 2022“

„Například, existuje nejméně 2 189 711 lidí, kteří dostanou svou vakcínu přede mnou, což znamená, že při současné míře očkování a při absorpci 64 % mohu očekávat, že dostanu svou první dávku mezi 11. 8. 2021 a 27. 2. 2022,“ přidává Pařízek svůj odhad. Zároveň za tvůrce kalkulačky dodal: „Snažíme se, aby naše kalkulačky byly co nejpřesnější a nejspolehlivější. Tento nástroj však nikdy nemůže nahradit posouzení profesionálního lékaře. Před podáním vakcíny a v případě jakýchkoli pochybností se poraďte se svým lékařem.“ ZDROJ https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/672612/kdy-se-na-vas-dostane-rada-na-ockovani-spocitejte-si-na-kalkulacce-jak-moc-si-pockate.html

COVID kalkulačka MPO

Věříme, že vám COVID kalkulačka pomůže k lepšímu přehledu v dotacích a jejich výši. Nebojte, COVID kalkulačka MPO je opravdu jednoduchá.

Vážené podnikatelky, Vážení podnikatelé, Vážení živnostníci, Vážené osoby samostatně výdělečně činné,

na těchto webových stránkách si můžete nechat naší speciální COVID kalkulačkou indikativně spočítat svou finanční podporu, kterou jste od státu obdrželi, nebo ji brzy obdržíte, popř. nyní o dotace teprve žádáte v souvislosti s poklesem vašich příjmů, které jsou od března 2020 negativně ovlivněny pandemií koronaviru SARS-CoV-2.

Dříve než začnete zadávat vaše konkrétní údaje do COVID kalkulačky MPO, upozorňujeme na následující:

COVID kalkulačka MPO započítává dotace ze základních programů:

COVID kalkulačka MPO přepočítává vaši podporu z dotačních programů státu na 1 měsíc.

Pokud jste dotaci obdrželi i z jiných COVID dotačních programů jako např. COVID – Bus, COVID – Kultura, COVID – Sport, COVID – Podpora cestovního ruchu, Program AGRICOVID, apod., musíte si tuto dotaci k souhrnu podpor spočítaných COVID kalkulačkou MPO připočítat.

ZDROJ: https://www.mpo.cz/cz/covid-kalkulacka-mpo.html